Brzeskie Towarzystwo Miłośników Zwierząt - Przytulisko Przytul Psisko - Starsze Newsy

Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6

252015
stycznia
Paloma - potrzebne wsparcie i pomoc

Paloma była adoptowana z naszego przytuliska. Pies ideał, energiczna, radosna, okaz zdrowia. Kochała życie, ludzi, dzieci oraz inne zwierzęta.
Jednak jej właścicielka zachowała się nieodpowiedzialnie, oszukała nas i co gorsze pozwoliła aby z żywiołowego psa zostały jedynie skóra, kości i oczy.. te wielkie oczy przepełnione smutkiem i rozpaczą, gdy Paloma została zwrócona do Przytuliska.
Jak można spać i jeść spokojnie, jak gdzieś w kącie leży śmierdzące od choroby prawie że truchło psa? Jak ? Są ludzie, nie ma człowieczeństwa.
Fakty są takie : Paloma jest w stanie skrajnego zagłodzenia, wyniki badań krwi to potwierdzają, trzustka praktycznie nie pracuje, wyniki wątrobowe są podniesione, ma silną anemie, stan zapalny na poziomie 36 tyś. !, cukier miała 32 !!!, waży 8,9kg !!!, generalnie doszczętnie spustoszony organizm.
 Ponieważ żołądek nie jest w stanie trawić i mała wymiotuje trzeba nakarmić ją dożylnie.
Doktor powiedział, że na szczęście nerki jeszcze funkcjonują. Jest szansa na uratowanie jej ! Trzeba tylko wystartować z intensywnym leczeniem.
Ale kasa !
Prosimy, błagamy, pomóżcie nam płacić za kroplówki, zastrzyki, karmę recover i drogie tabletki na tarczyce, bez których Paloma nie przeżyje..
Nie chcemy na niej oszczędzać, nie powinniśmy ! Nie różnilibyśmy się niczym od ludzi, którzy znęcają się nad zwierzętami gdybyśmy ją zostawili.
Pomożecie, chociaż trochę, a my obiecujemy, że będziemy czuwać nad nią, wstawać w nocy i dokarmiać łyżeczkami, wynosić na rękach na dwór, okładać termoforkami i pilnować przy kroplówkach.
Nie raz pokazaliście, że w grupie siła, to co pomożecie?

Brzeskie Towarzystwo Miłośników Zwierząt
Bank Spółdzielczy
29 88700005 2002 0198 0749 0001

Dla przelewów zagranicznych:Swift: POLUPLPR
nr konta: PL 29 88700005 2002 0198 0749 0001
Z dopiskiem: NA LECZENIE PALOMY


Paloma przebywa obecnie w Domu Tymczasowym


 

Dodane przez: Czakenzo


72015
stycznia
Znalezione psy

Dzisiaj do Przytuliska trafiły 2 nowe psy

- Suka w typie staffika znaleziona na ulicy Cegielnianej, kręciła się tam kilka godzin

- Pies od 2 dni koczujący na fotelu na klatce schodowej przy ulicy Rybackiej

Szukamy właścicieli !

EDIT
Oba psy odebrane przez właścicieli :)
Dodane przez: Czakenzo


292014
grudnia
Sylwester i psy ;)

Już zaczynamy odczuwać ucieczki psów z powodu pojedynczych wystrzałów. Prosimy, starajcie się przez te parę dni nie puszczać psów luzem w terenie, gdzie mogą się takie hałasy przytrafić - szczególnie w przypadku psów które się ich boją. Pamiętajcie, że nawety pies, który na co dzień grzecznie przychodzi na zawołanie podczas spaceru, gdy usłyszy huk może przestraszyć się do tego stopnia, że zacznie zwyczajnie biec przed siebie na oślep!  Taka sytuacja może się skończyć nawet tragicznie, bo czworonóg w panice może wpaść pod np. samochód.


Każdy pies (czy to strachliwy czy też nie), ZAWSZE powinien mieć przypięta do obroży/szelek adresówkę. 

Jest to raczewj niewielki koszt, bo dosłownie parę złotych. Wystarczy że będzie na niej nr tel. do właściciela psa + ew. adres. Adresówkę można też wykonać samodzielnie.

W razie ucieczki psa, łatwiej będzie mu wrócić do domu i nie będzie musiał stresować się pobytem w Przytulisku lub innym miejscu tego typu.

 

przykładowe adresówki

Dodane przez: Estel


242014
grudnia
Święta, święta.. :)

 

Drogi Święty Mikołaju daj nam zaznać psiego raju.
Głodnym daj przysmaków miski niech radosne mają pyski.
Otwórz serca na kłopoty by w schroniskach te istoty przyjacielską dłoń poznały i znów ludziom zaufały.
A kolędy piękne nutki niech ukoją już psie smutki.

 

 photo CAM06615_zpsc719e1fc.jpg

Dodane przez: Estel


212014
grudnia
Słów jeszcze kilka o adopcjach :)

Czasami zdarzają się nam takie dni, że odechciewa się dosłownie  wszystkiego. Wiadomo jak jest. Niekiedy podczas interwencji spotykamy kolejnych ludzi, dla których przysłowiowy podwórkowy Burek jest wart mniej, niż nawet mebel czy element zastawy stołowej. Po raz kolejny tracimy wiarę bo jak to mówią - są ludzie, nie ma człowieczeństwa. Często borykamy się też z problemami w przytulisku, martwimy się o nasze psiaki -  zwłaszcza gdy tak jak teraz, minusowe temperatury na dworze są praktycznie codziennością.  I kiedy już wydaje się nam, że nasza praca idzie na marne, otwieramy skrzynkę pocztową a tam.. magiczne zdjęcia :) Dlaczego magiczne? Bo potrafią w ciągu kilku chwil przywrócić nam chęć do pracy i zapał, bo dzięki nim wiemy, że nasze działania mają sens i że gdzieś tam, czekają na nas czworonogi  źle traktowane, bite czy głodzone i tylko my możemy im pomóc. O jakich zdjęciach mowa? o tych wszystkich, które dostajemy od nowych właścicieli psów wyadoptowanych z Przytuliska. Uwierzcie, nie ma nic piękniejszego dla wolontariusza, niż widok psa, który całe swoje życie spędził na łańcuchu, który był wychudzony, chory czy niezrównoważony, a teraz bawi się, śpi na miękkim posłaniu czy podróżuje ze swoją nową rodziną :) I przede wszystkim - jest kochany.. To właśnie sprawia, że codziennie rano mamy siłę wstać i ruszyć do nierównej walki o zwierzęta i ich los. Jaki z tego morał? Jeśli jesteś właścicielem psa adoptowanego z przytuliska koniecznie przysyłaj zdjęcia dokumentujące jego nowe, lepsze życie.  Dla nas znaczy to naprawdę dużo :D

P.S - Tak, tak wzrok was nie myli. Na zdjęciu w lewym, górnym roku jest Ares :D Po blisko roku bezdomności i wielu niespełnionych deklaracjach adopcji, ten cudowny psiak w końcu trafił do wspaniałego domu, który w pełni podołał jego potrzebom i jest świadomy odpowiedzialności jaka na nim spoczęła. Pozostaje nam tylko życzyć im wielu pięknych chwil spędzonych razem z Areskiem :)

 photo Beznbsptytu1420u_zps577edae2.png

Dodane przez: Czakenzo


272014
listopada
Adopcje w tym tygodniu

Każde wyadoptowane psy z naszego przytuliska to wielka radość dla wolontariuszy :) Jednak są także te wyjątkowe psiaki, których przekazanie nowym właścicielom jest wręcz spełnieniem naszych marzeń, szczególnie wtedy, gdy zbliża się zima. O jakich czworonogach mowa? O cudownych psich seniorach. Adopcje psów starszych czy chorych są zdecydowaną rzadkością w praktycznie każdym schronisku w Polsce. Niewiele osób decyduje się podarować dom psu na jesień życia.. Zupełnie nie rozumiemy dlaczego. Lista zalet zabrania ze schroniska statecznego czworonożnego staruszka jest niebywale długa lecz nie o temu ma być poświęcony ten post. Otóż w tym tygodniu w naszym przytulisku zdarzyły się aż dwa takie małe cuda :) Adoptowane zostały 2 psiaki w podeszłym wieku - Gacek  Algida :)Ten, kto choć raz był w przytulisku na pewno zapamiętał czarnego, nieco jamnikowatego psa o siwym pyszczku który sypiał na oparciu kanapy w ,,biurze'' lub bezczelnie siedział sobie na stole :D - tak, to właśnie Gacek :D Algidę za to najczęściej można było spotkać na większym wybiegu u boku swojego psiego przyjaciela - Louisa (który nadal czeka na dom!). To była taka cicha, spokojna i urocza, drobniutka suczka.. tak się baliśmy, że nikt nie zechce dac jej drugiej szansy.. a tu proszę :D Bohaterom dzisiejszdego posta oraz ich nowym właścicielom życzmy wspaniałego życia z nowymi przyjaciółmi u boku.

http://i1150.photobucket.com/albums/o604/Czakenzo/adopcje_zps8db44228.png

Dodane przez: Czakenzo


222014
listopada
Shila i Rico czyli jak to się skończyło :)

Często prosimy tutaj o pomoc dla czworonogów które trafiły do nas w bardzo złym stanie, wymagających bardziej lub mniej kosztownego leczenia czy innej pomocy. W natłoku pracy zapominamy jednak na bieżąco uzupełniać tę stronę o nowe informacje dotyczące tych psiaków. Co chcemy teraz napisać? Przede wszystkim należą się Wam ogromne podziękowania! O kim dokładnie mówimy? O każdej z tych wspaniałych osób, które nawet niewielką kwotą lub wysiłkiem pomagają nam czynić cuda. Długo by pisać o psach, którym udało się nam, razem pomóc, bo nawet nie wiecie jak wiele ich jest. Wybraliśmy więc dwie najpiękniejsze metamorfozy psów opisanych wcześniej na tej stronie jeszcze wtedy, gdy zaczynaliśmy ich leczenie i poznawanie. Przed Wami Shila i Rico czyli cudowne historie psów w potzrebie z pięknymi zakończeniami.


http://i1150.photobucket.com/albums/o604/Czakenzo/6eaac9a1f4_zps1153cc64.png

Dodane przez: Czakenzo


262014
września
Spotkanie Stowarzyszenia

Dodane przez: bajka13


302014
lipca
Szkolenie za jedzenie z Chatą Leona na rzecz psów z przytuliska 'Przytul Psisko'https://www.facebook.com/events/1549591055269054/?ref=22plakat

Dodane przez: Estel


152013
listopada
Zima coraz bliżejRobi się coraz chłodniej.. Pilnie potrzebujemy zaopatrzenia na zimę dla naszych podopiecznych, w szczególności ciepłych kocy, kołder (bez pierza), ręczników, bardzo potrzebna jest także słoma, a także puszkowane jedzenie, smakołyki, kubraki. Zachęcamy wszystkich do pomocy, zima w przytulisku jest ciężka dla psów, jak i wolontariuszy, którzy są bardzo potrzebni do pomocy szczególnie o tej porze roku.

 

 

Dodane przez: bajka13Strona 1 2 3 4 5 6